Úprava vody

Už od roku 1994 přinášíme svým zákazníkům po celé České republice řešení na míru při problémech s kvalitou vody

Ať už jste malá domácnost a požadujete úpravu pouze jednoho parametru pitné vody – např. snížení celkové tvrdosti, která prostřednictvím usazovaní vodního kamene snižuje životnost vašich domácích spotřebičů –, nebo soukromá firma či státní organizace, která hledá komplexní řešení, připravíme pro vás a následně také realizujeme návrh úpravny vody na míru.

IMG 20171002 154453 u

Co umíme

Nejen majitelům rodinných domů nebo bytových jednotek, ale také hotelům, státním organizacím, stravovacím a zdravotnickým zařízením přinášíme řešení prostřednictvím našich úpraven vody při problémech s kvalitou pitné vody: zákal, zvýšená tvrdost, vyšší hodnoty železa, manganu, chlóru, dusičnanů / dusitanů, výskyt nebezpečných bakterií a virů… aj. Voda z našich úpraven splňuje požadavky stanovené vyhláškou č. 252/2004 Sb. na kvalitu pitné vody.

Pro průmyslové areály a podniky zajišťujeme úpravu kotelní nebo technologické vody v topných a chladicích systémech.

Zajistíme pro vás jak návrh a odbornou instalaci úpravny vody, tak pravidelný servis...

Rozbor vody: první krok na cestě za čistou a nezávadnou vodou

Abychom pro vás mohli připravit řešení na míru, zajistíme pro vás laboratorní rozbor kvality vaší stávající vody v akreditované laboratoři. Dozvíte se tak nejen o tom, jakou vodu pijete a používáte na vaření nebo praní, resp. ve vašich topných systémech, ale také to, jaké je pro vás optimální řešení. Jinými slovy, nainstalujeme vám pouze to, co opravdu potřebujete a využijete, aby vaše voda splňovala veškeré požadavky na kvalitu pitné nebo technologické vody.

IMG 20221219 222039 u
Změkčovač vody
Úpravna vody pro restaurace

Možná řešení pro vás…

Ať už vás trápí jednotlivý problém s kvalitou vody, nebo se jedná o soubor několika problémů, máme pro vás řešení. Mezi ty základní, která nabízíme, patří:

Změkčovač vody

Tvrdá voda – tedy voda, která obsahuje vysoké množství rozpuštěných látek (většinou vápníku a hořčíku) – představuje jednoznačně nejčastější problém českých domácností a firem. Při jejím dlouhodobém používání dochází k poškozování domácích spotřebičů (myčka, pračka, bojler, rychlovarná konvice, kávovar atp.), vodovodních baterií nebo rozvodů vody a vytvářejí se nánosy vodního kamene při ohřevu vody v kotlech a bojlerech.

Odželeznění vody a odstranění manganu

Nadměrné množství železa ve vodě způsobuje zanášení potrubí, kuchyňských a koupelnových baterií nánosy železa, a především ničí vaše domácí spotřebiče a škodí veškeré sanitární technice. Vysoká koncentrace manganu zase způsobuje mastné skvrny.

Pro odstranění železa a manganu se používají filtry se speciální filtrační náplní, která je zachytí.

Odstranění dusičnanů

Z důvodů nadměrného využívání hnojiv v zemědělství dochází v dnešní době velmi často ke kontaminaci povrchových i podpovrchových vod dusičnany, které se v lidském trávicím traktu mění na zdraví nebezpečné dusitany. Vyhláška č. 252/2004 Sb. stanovuje horní přípustnou hranici dusičnanů v pitné vodě na 50 mg/l, u dusitanů pak na 0,5 mg/l.

Filtry s anexovou náplní, která se musí pravidelně regenerovat propláchnutím roztokem chloridu sodného, spolehlivě odstraňují dusičnany z vody a upraví jejich množství na zdravotně nezávadnou hodnotu do 50 mg / l.

Úprava vody pomocí reverzní osmózy

Reverzní osmóza, což je zjednodušeně řečeno soustava filtrů doplněná o osmotickou membránu, slouží jak ke snižování celkové mineralizace vody, tak k odstranění mikroplastů, těžkých kovů, dusičnanů / dusitanů, chlóru, zbytků léčiv, bakterií a mnoha dalších látek.

Instalujeme reverzní osmózy jak v domácnostech, tak v průmyslových provozech

UV lampa

Účinným a také ekologickým řešením, jež nevyžaduje použití chemických látek je instalace UV lampy, která dokáže eliminovat až 99 % všech bakterií a virů ve vodě. Používá se zejména v případech mikrobiologického znečištění studní a vrtů.

 

Tím ale výčet našich řešení pro Vás nekončí. Chcete vědět více?

KONTAKTUJTE NÁS!